פרויקטים קהילתיים

קרדיט אקדמי עבור פעילות קהילתית התנדבותית

בעקבות החלטת הנהלת הטכניון, וביוזמת לשכת דיקן הסטודנטים ואגודת הסטודנטים, הוחלט לאפשר לסטודנטים לקבל נקודה אקדמית אחת מתוך נקודות הבחירה החופשית לתואר (זיכוי זה יינתן עד פעמיים במהלך התואר) עבור פעילות התנדבותית במהלך התואר (עבור פעילות ללא תמורה כספית או חומרית אחרת) או סטודנט/ית לתואר ראשון ששירת/ה שירות מילואים פעיל.דקורטיבי

לקבלת קרדיט אקדמי עבור פעילות קהילתית
לצורך קבלת הזכאות, נבנה מאגר מסגרות התנדבות רחב הכולל מסגרות חניכה, עבודה עם ילדים, עבודה עם בעלי צרכים מיוחדים, פעילות קהילתית ועוד. לצורך קבלת הזכאות האקדמית, יש להשלים 28 שעות התנדבות במהלך הסמסטר (או כשעתיים שבועיות). שעות הפעילות של המסגרות גמישות וניתן להתאימן לצרכי הסטודנטים. קישור לרשימת הארגונים והעמותות באתר אס"ט, או ע"י פניה ישירות למשרד החברתי באגודת הסטודנטים.

לקבלת קרדיט אקדמי עבור פעילות קהילתית כמשרתי מילואים
נקודות הזכות תינתנה לסטודנטים המשרתים לפחות 15 ימים בסמסטר או לפחות 21 ימים בשנה, פרטים נוספים בדף מילואים . יש למלא טופס "נקודות זכות על פעילות חברתית" באתר לימודי הסמכה.

פר"ח - פרויקט חונכות

מוצע לסטודנטים לקחת חלק באחת ממגוון הפעילויות הקיימות בתוכנית ובתמורה לזכות במלגת פר"ח. כל סטודנט יוכל למצוא תחום חונכות המתאים לכישוריו וליכולותיו, פריסה גיאוגרפית נרחבת. ניתן לבחור בין חונכות אישית לתלמיד אחד בחינוך הרגיל או בחינוך המיוחד, חונכות לימודית במסגרת הכנה לבגרות, או חונכות קבוצתית בנושאים שונים כגון: חינוך למדעים, חינוך לבריאות, למנהיגות, לכלכלה, ועוד. למידע נוסף, פרטים והרשמה, אתם מוזמנים לאתר פר"ח מנהלת פר"ח טכניון - שרה שריר, משרדי פר"ח, קריית הטכניון. טל: 04-8327142.

פר"ח לניצול - התנדבות סטודנטים לניצולי שואה
הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל נוסדה על ידי ניצולי שואה במטרה לסייע לניצולי השואה. הניצולים סובלים מבעיות ייחודיות, שהן תולדה ישירה של השואה, בעיות המלוות אותם לאורך השנים ומתעצמות עם הגיל. היעדר רשתות תמיכה משפחתיות וחברתיות לחלק מן הניצולים, גורם לבדידות ולמצוקה.  הקרן שמה לה כמטרה הפעלת מתנדבים על מנת להעניק תמיכה וסיוע.
למידע נוסף ניתן לפנות לפנינה בידרמן, רכזת מתנדבים בחיפה, טל: 052-8397711.

התכנית לקידום כ"א טכנולוגי (PDF)

חיפשת מלגה המשלבת עשייה משמעותית, שעות קבועות ועבודה עם נוער מדהים?

התוכנית לקידום כח אדם טכנולוגי - היא התוכנית בשבילך.

התוכנית הייחודית לטכניון פועלת מזה כ-30 שנה ושמה לה למטרה להכשיר את דור העתיד במקצועות הליבה של העשייה הטכנולוגית באמצעות יצירת צוהר עבור התלמיד אל העולם ההנדסי - טכנולוגי, ע"י חונכות אישית המכוונת לשפר הישגים לימודיים כך שבבוא היום יוכל החניך להגשים עצמו ולהשתלב באקדמיה. בוגרים רבים של התוכנית סיימו בהצלחה את לימודיהם בטכניון. אחדים הצטרפו לצוות המוביל של התוכנית.דקורטיבי

הסטודנטים בתוכנית הנם חונכים לקבוצות קטנות בנות כששה תלמידים בכתות ט-י"ב במקצועות המתמטיקה והפיזיקה ברמה של 4-5 יח"ל, עוזרים לתלמידים להעמיק את הבנתם באמצעות העשרה ולמידה באווירה חברית ואישית. שנת הפעילות כוללת 26 מפגשים בני 3 שעות כל אחד, המתקיימים בשעות אחה"צ בימי חמישי, בבית הספר בו לומדים התלמידים. קשר מיוחד נרקם בין החונך לחניכים, קשר  התורם המון לשני הצדדים. החונכים, מצוידים במערך שיעור שהכינו, מגיעים לפעילות בהסעה מאורגנת היוצאת מהטכניון וחוזרת אליו בסיומה.

הרישום למלגה נפתח בחודש יוני, והפנייה היא באמצעות דוא"ל או בטלפון: 04-8292900. תהליך המיון כולל ראיון אישי שלאחריו מועמדים הנמצאים מתאימים מגיעים לסדנא ממיינת בסמוך לתחילת הסמסטר.

עבור החונך מהווה השתתפותו בתכנית תרומה חברתית ואתנחתא משגרת הלימודים, בעוד מצדו של התלמיד מתקבלים שיפור בהישגיו והעשרה בתחומי עניין הקרובים לליבו. הפעילות  מזכה את החונך במלגה בסך 7,000 ₪ ובחוויות אשר תלווינה אותו זמן רב גם לאחר סיום התואר.

היכולת לתרום ולפעול בקהילה ויחד עם זאת לשלם חלק נכבד משכר הלימוד הם ללא ספק תמריץ מצוין בכדי שכא"ט תהיה המלגה בה אתה תבחר... אז למה אתה מחכה?

לפרטים נוספים פנו אלינו עוד היום

מיזם מ.ט.ע

המיזם הוא חבירה ושיתוף פעולה של שלושה גורמים יזמים מממנים: משרד החינוך, עיריית חיפה והטכניון. מטרת התכנית לקדם ולשפר הישגים ובטחון עצמי של תלמידים בעלי הישגים בינוניים במקצוע המתמטיקה בכיתות ד'-ה' - הרשמה באמצעות פר"ח.

עיריית חיפה

מוצע לסטודנטים לקחת חלק באחת ממגוון הפעילויות הקיימות בתוכנית ההתנדבות של עיריית חיפה.
בעיריית חיפה, במחלקה להתנדבות ומשאבי קהילה - כל סטודנט יוכל למצוא תחום חונכות המתאים לכישוריו וליכולותיו, בעיר חיפה.
למידע נוסף, פרטים והרשמה, אהובה ציפקיס. טל: 04-8360030, שלוחה 103
או ahuvaz@haifa.muni.il.